Milyen a kismama masszázs? Mikor szabad várandósan masszíroztatni? Milyen hatással van a masszázs a magzatra?

2021.07.20

Milyen a kismama masszázs?
Mikor szabad várandósan masszíroztatni?
Milyen hatással van a masszázs a magzatra?

Gyakran előfordulnak ezek és sok a témához kapcsolódó egyéb kérdések. Vegyük át akkor most ezeket kicsit részletesebben, hogy teljesebb képet kapjunk, milyen is a kismama masszázs.

Mikor szabad várandósan masszíroztatni?

A várandósság 12. hetétől lehet kismama masszázson részt venni, amennyiben nem veszélyeztetett terhességről van szó, valamint az általános közérzet azt megengedi. A masszázst minden alkalommal egy rövid beszélgetés előzi meg a kismama aktuális hogylétét illetően.

Milyen a kismama masszázs?

A rövid beszélgetést követően az aktuális állapot/kérések alapján fogjuk a masszázst személyre szabni. Legnagyobb részét a masszázsnak a hát-gerinc menti területet fogja érinteni, mert ez van a leginkább terhelés alatt. A masszázsba beletartoznak még a vállak-csuklyás izom, valamint a nyak területe. Lágyabb fogásokkal, rövidebb időtartamban a derék-csípő környékét is érintjük, valamint a lábakat.

Milyen testhelyzetben történik a masszázs?

A masszázs alatt a kismama egy matracon, oldalt fekvő helyzetben van, sok párnával támogatva a kényelmes elhelyezkedést. Ezen kívül rövid ülő helyzeteket is használunk. Hason egyáltalán nem fektetjük a kismamát!

Milyen öltözetben van a kismama a masszázs alatt?

A kismama mindig valamilyen könnyű, kényelmes ruházatban van a masszázs alatt. Ez lehet saját "játszós ruha" vagy a masszőr által biztosított masszázs ruha.

A pocakot érinti a masszázs?

Nem! A várandós hasat egyáltalán nem ajánlott masszírozni! A masszázs alatt a leendő anyuka lágy simításán kívül a babának másra nincs is szüksége.

Vannak más területek is amiket nem ajánlott várandósan masszíroztatni?

Igen, a talp tartós, főleg akupresszúrás masszázsa nem ajánlott. Rövid ideig lágy simítások azonban végezhetők. Ugyan így a láb többi része és a derék is csak rövid ideig lágyan masszírozva ajánlott.

Milyen hatással van a masszázs a magzatra?

A kismama a masszázs hatására ellazul, relaxált állapotba kerül, amit a baba is érez. Javul a baba-mama egymásra hangolódása a masszázs alatt, ráadásul javul a kismedence véráramlása, amitől a magzat több tápanyagot és oxigént képes felvenni az anya szervezettől, segítve ezzel a fejlődését.

Milyen hatással van a masszázs az anyára?

A leendő anyuka a masszázstól ellazul, oldódik izmainak merevsége, enyhül a hátfájás. Stresszoldó hatása révén az általános közérzete is javul, és jobban fog aludni a masszázst követően. Javul a testében a vérkeringés amitől fittebbnek érezheti magát.

Milyen gyakorisággal lehet várandósan masszíroztatni?

12 hetes kortól akár heti rendszerességgel is lehet masszíroztatni akár egészen a szülésig, de a 38. hétig bátran.

Szülés után, szoptatás alatt lehet masszíroztatni?

Állapottól függően min. 6 héttel a szülés után, császár esetén min. 8 héttel később már lehet masszíroztatni. Közhiedelemmel ellentétben lehet szoptatás alatt is masszíroztatni, viszont a gyakori és intenzív masszázs ekkor sem javasolt.

Igaz, hogy méreganyag kerül az anyatejbe a masszázstól?

A szervezet méregtelenítése a masszázs hatására valóban fokozódik, azonban a méregtelenítést első sorban a vesék végzik. Ezért is javasolt masszázst követően fokozni a folyadék bevitelt. Így tehát a méreganyagok a vesébe kerülnek, majd vizelet formájában távoznak.

Azt se felejtsük el, hogy a masszázs intenzitása a szülést követően még egyáltalán nem lehet erős, így a méregtelenítés sem indul be olyan mértékben mint például egy aktív sport vagy svéd masszázs esetén.

Bejelentkezés Facebookon privát üzenetben!

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el